تصویب کلیات مقررات خدمات خاص کودکان و نوجوانان در ارتباطات موبایلی

تصویب کلیات مقررات خدمات خاص کودکان و نوجوانان در ارتباطات موبایلی

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر عمیدیان درباره الزام تصویب این مقررات گفت: توسعه نسل‌های بالاتر تلفن همراه فرصت‌های بی‌نظیری برای جهش اقتصادی کشور و زمینه ارائه خدمات جدید در حوزه‌هائی مانند سلامت، آموزش و اشتغال را برای مردم جامعه فراهم می‌کند.

اما از آنجا که امکان بهره‌مندی از این خدمات به صورت گسترده برای همه رده‌های سنی فراهم می‌شود، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور بهره‌مندی مفید و پرهیز از مخاطرات احتمالی در حوزه خدمات تلفن همراه باند پهن، کلیات "خدمات خاص کودکان و نوجوانان در ارتباطات موبایلی" را تصویب کرد.

سخنگوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات افزود: این مقررات به منظور صیانت از حریم خانواده و مراقبت از کودکان و نوجوانان در خدمات تلفن همراه باند پهن بر مبنای نیازهای ملی و فرهنگی، با توجه به نقشه مهندسی فرهنگی کشور و با تاکید ویژه بر استحکام، دوام و تعادل خانواده‌ها و به خصوص مراقبت از کودکان و نوجوانان تصویب شده است.

عمیدیان تصریح کرد: حقوق و تکالیف مشترکین، مسئولیت‌ها و تکالیف فرهنگی اپراتورها، برقراری ارتباط، رعایت حقوق مالکیت معنوی و حریم خصوصی و ایجاد سامانه گزارش‌دهی مردمی از سرفصل‌های کلیات "خدمات خاص کودکان و نوجوانان در ارتباطات موبایلی" است و مقرر شده است جزئیات آن پس از بررسی و رایزنی با اپراتورهای تلفن همراه در جلسات کمیسیونهای فرعی تخصصی در کمیسیون تصویب شود.

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین مطالب