از جشنواره فيلم كوتاه تهران الگو مي‌گيريم

از جشنواره فيلم كوتاه تهران الگو مي‌گيريم

مدير كل فرهنگ و هنر سليمانيه عراق با مطلوب خواندن نگاه هيئت انتخاب و همچنين كيفيت فيلم‌هاي حاضر در سي و يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران، اين جشنواره را معرف يك فستيوال معتبر و آكادميك خواند و گفت: سعي مي‌كنيم تا از تجربه كسب شده در اين جشنواره الگوبرداري كنيم.

محمد فتاح محمد مدير كل فرهنگ و هنر سليمانيه، درباره كيفيت برگزاري سي و يكمين جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران به ستاد خبري اين جشنواره گفت: با توجه به اين‌كه يك تاريخ غني، پشتوانه سينماي ايران است، آنچه كه ما در اين چند روز ديديم معرف يك جشنواره معتبر و تأثيرگذار در عرصه فيلم كوتاه بود.

او در پاسخ به اين پرسش كه حركت روبه جلو و مثبت سينماي ايران در عرصه فيلم كوتاه تا چه اندازه مي‌تواند بر روند حركتي اين عرصه فيلم‌سازي در خاورميانه و كشورهايي نظير عراق تأثيرگذار باشد، با بيان اين‌كه به طور حتم تأثير بسياري خواهد داشت، افزود: ما حتماً سعي مي‌كنيم تا از تجربه كسب شده در جشنواره فيلم كوتاه تهران به نوعي در راستاي برگزاري فستيوال‌هاي داخلي خودمان استفاده و از آن الگوبرداري كنيم.

فتاح محمد، عملكرد و نگاه هيئت انتخاب و همچنين تعداد و كيفيت فيلم‌هايي را كه در اين جشنواره به نمايش گذاشته شد، بارزترين ويژگي سي و يكمين جشنواره فيلم كوتاه تهران خواند و با تأكيد براين‌ كه موارد ياد شده براي ما بسيار جالب و قالب تأمل بود، ادامه داد: ما روز گذشته شاهد برگزاري ورك‌شاپي از مهرداد اسكويي در زمينه ايده‌پردازي و فروش ايده بوديم كه به نظر من ضمن موثر و قابل توجه بودن، معرف اعتبار و توان آكادميك اين فستيوال بود.

مدير كل فرهنگ و هنر سليمانيه در اين باره اذعان كرد: به نظر من ما در ايران شاهد برگزاري يك جشنواره كامل و موفق هستيم كه به حتم آينده درخشان‌تري هم خواهد داشت.

فتاح محمد در مورد اين‌كه تا به امروز چند فيلم ديده‌ايد؟ گفت: روز اول موفق به تماشاي 10 فيلم شدم اما روز دوم به‌خاطر برگزاري جلسه‌اي با حضور آقاي ايل بيگي و همچنين حضور در مراكز سينمايي چون مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، موسسه رسانه‌هاي تصويري و موزه سينما، موفق به تماشاي فيلمي نشدم و اميدوارم در روزهاي آينده تماشاي هيچ كاري را از دست ندهم.

او، از كارهاي انيميشن جشنواره امسال و فيلم «هفت سنگ» كه برخوردار از موضوعي درباره كودكان شيميايي بود، به عنوان جذاب‌ترين و تأثيرگذارترين فيلم‌هايي كه در روز اول جشنواره ديده، ياد كرد.

مدير كل فرهنگ و هنر سليمانيه در پاسخ به پرسشي مبني بر اين‌كه، فكر مي‌كنيد جشنواره سي و يكم فيلم كوتاه تهران چه آورده‌هايي مي‌تواند براي سينماي سليمانيه بويژه در گونه فيلم كوتاه داشته باشد، گفت: ما در جريان برگزاري جشنواره، تصميم به انعقاد تفاهم‌نامه‌اي بين ايران و كردستان عراق گرفتيم تا با توجه به آن، ضمن حركت در راستاي توليدات مشترك بتوانيم هنرجويان خود را براي تحصيل به ايران بفرستيم.

او در اين باره ادامه داد: تفاهمنامه‌اي نيز با انجمن سينماي جوانان ايران منعقد خواهيم كرد كه مطمئنم ثمرات و نتايج مثبتي براي هردو كشور، بويژه سينماي سليمانيه عراق درپي خواهد داشت.

فتاح محمد در پايان گفت: از جمهوري اسلامي ايران و آقاي ايل بيگي به‌خاطر توجه‌شان به كردستان عراق بسيار سپاسگزارم كه با اين كار، شرايط كسب تجربه جديدي را براي ما فراهم آوردند.


 

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین مطالب