مسابقات بین المللی قرآن با حضور بیش از 75 کشور جهان آغاز می شود

 مسابقات بین المللی قرآن با حضور بیش از 75 کشور جهان آغاز می شود

رییس ستاد عالی سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن گفت: مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات عصر جمعه 25 اردیبهشت ماه با حضور رییس جمهوری، تعدادی از وزرا و نمایندگان مجلس، سفرا، جامعه قرآنی و شرکت کنندگان بیش از 75 کشور جهان در سالن اجلاس سران آغاز می شود.

به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی با بیان اینکه این مسابقات در دو رشته حفظ کل و قرائت برگزار می شود، افزود: این دوره از مسابقات تا روز 31 اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه 86 کشور جهان برای شرکت در این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کردند و به لحاظ فنی و تخصصی نیز نمایندگانشان تایید شده اند، افزود: امیدواریم هیچ مانع و مشکلی برای حضور تمامی شرکت کنندگان به وجود نیاید ، اما پیش بینی می شود حافظان و قاریان بیش از 75 کشور شامل 120 حافظ و قاری در این مسابقات حضور یابند.

حجت الاسلام محمدی اضافه کرد: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران دراین دوره از مسابقات در رشته قرائت حسن دانش از استان یزد و در رشته حفظ حجت الاسلام رجبی از استان خراسان رضوی هستند.

رییس ستاد عالی سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه مدیریت و نظارت فنی این دوره از مسابقات توسط 22 داور شامل 12 داور ایرانی و 10 داور خارجی انجام خواهد شد افزود: سه نفر نیز به عنوان هیات رئیسه شامل راهنما، هادی حفاظ و ناظر مسابقات حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در کنار این دوره از مسابقات بین المللی قرآن، نهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با حضور پژوهشگران بیش از 10 کشور جهان، ششمین همایش تجلیل از بانوان فعالی قرآنی با شرکت بانوان قرآنی ایران و هفت کشور جهان ، 60 محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان مصری و اندونزیایی و 50 کارگاه آموزشی ویژه اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

جمعه 25 اردیبهشت 1394

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین مطالب