۱۱۰ مدرسه با یک دانش آموز و معلم در سیستان و بلوچستان وجود دارد

۱۱۰ مدرسه با یک دانش آموز و معلم در سیستان و بلوچستان وجود دارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۱۰ مدرسه با یک معلم و یک دانش آموز و چهار هزار و ۸۰۰ مدرسه با کمتر از پنج دانش آموز در سال تحصیلی جاری نشان از عزم این وزارتخانه برای مقابله با بی سوادی است.

علی اصغر فانی شامگاه پنجشنبه قبل از پایان سفر یک روزه اش به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت در راستای ریشه کن شدن بی سوادی در این خطه از ایران اسلامی اهتمام ویژه ای دارد، دولت تلاش می کند تا توسعه ای آشکار در بعد شاخص های آموزشی و توسعه ای، در این استان داشته باشیم.

وی با اشاره به طرح روستا مرکزی افزود: توسعه این طرح به همراه افزایش مدارس شبانه روزی از دیگر اولویت های وزارت آموزش و پرورش است که تحصیل ۴۰۶ هزار دانش آموز در مدارس شبانه روزی کشور، بر اهمیت موضوع می افزاید.

فانی گفت: دولت برای سواد آموزی و رفع بیسوادی در کشور مصوباتی دارد که در پی آن به فردی که برای آموزش سواد به شخص دیگری تلاش کند، حق الزحمه پرداخت می شود و فرد فراگیرنده نیز مبلغی به عنوان هدیه دریافت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بر اساس مصوبه دولت، قرار است از سال ۹۵ اگر فرد بالای ۵۰ سال، بی سواد باشد، از برخی امکانات دولت محروم شود، به همین علت لازم است اداره کل آموزش و پروش سیستان و بلوچستان با همکاری استانداری طرح استان بدون بی سواد را با جدیت آغاز و پیش ببرند.

فانی با اشاره به برگزاری همایش به سوی استانی عاری از بیسوادی بیان کرد: این اقدام در راستای اندیشه امام (ره) که منجر به شکل گیری نهضت سواد آموزی شد، با بسیج و همدلی همه افراد جامعه در سطح سیستان و بلوچستان در حال تحقق یافتن است که امروز شاهد شروع آن بودیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرک جعلی معضلی جدی در کشور است که با نظارت های دقیق و راه اندازی تیم تخصصی، در صدد شناسائی افراد متخلف و برخورد قاطع با آنان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در کنار شکل گیری این تیم تخصصی، سامانه استعلام مدرک تحصیلی ایجاد شده که در دوره زمانی ۲۴ الی ۳۶ ساعته برای دانش آموزان، تاییدیه تحصیلی صادر می کند که این سامانه می تواند دافعه ای در برابر جعل مدرک باشد.

جمعه 25 اردیبهشت 1394

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین مطالب