محاکمه مرد گناهکار پس از ۱۶۰ فقره جنایت

محاکمه مرد گناهکار پس از ۱۶۰ فقره جنایت
محاکمه مرد روانی که ۲ سال گذشته در سالن سینمای شهر دنور ایالت کلرادو، آمریکا قتل عام به راه انداخته بود همچنان ادامه دارد..او در طول پخش فیلم سینمایی " بتمن" تلاش کرد تا ۴۰۰ تماشاچی سالن سینما را به قتل برساند فقط برای اینکه عقده های روانی شکست های ممتد خود درزندگی را تخلیه کند.
به گزارش باشگاه شبانه، محاکمه طولانی مدت " جیمز هولمز" که متهم به کشتن ۱۲ انسان بی گناه و مجروح کردن ۷۰ تن در یک قتل عام است، روزهای پایانی خود را سپری می کند.

ماموراصلی این پرونده ، به نام " جورج براچلر"  در جلسه دادگاه سخن های خود خطاب به قضات را با نشان دادن عکس درب خروجی سینما که با خون آغشته شده بود، آغاز کرد.

او ادعا کرد که " هولمز" ۲۷ ساله روانی ، فکر این کشتار فجیع را همه عمر درون سینه خود داشت.
 
وی در دادگاه افزود: همانطور که  اطراف درب سینما رامشاهده می کنید ، جز خون، جای گلوله و جسد های انسان های بی گناه چیز دیگری نمی بینید.

این ماموردر ادامه بیان داشت:در این حادثه دلخراش،فقط یک نفر گناهکار است .کسی که شغل ، امید به زندگی، نامزد و اهداف خود را از دست داده است.او این برنامه  وحشتناک را عملی کرد تا عقده های سنگین خودرا خالی کند و برای به اجرا در آوردن آن ۳ ماه در ذهن خود برنامه ریزی کرده بود.

در یک بعد از ظهر خنک در تاریخ ، ۴۰۰ تماشاچی برای دیدن فیلم به سالن سینما رفتند تا اوقات فراغت خود را سپری کرده و خوش بگذرانند.در حالی که هیچ کدام از آنها نمی دانستند یک مرد روانی برای قتل عام آنها پا به سالن سینما گذاشته است.
 
این مرد در آن روز وحشتناک در حالی وارد سالن سینما شد که سر خود را با حفاظی پوشانده بود تا از صدمه دیدن در امان بماند.

مردی که برای این قاتل روانی، ۴ اسلحه  به همراه مهمات دیگرفراهم کرده بود ، دستگیر شده و در جلسات دادگاه حضور دارد.

این قاتل به نام " هولمز" در ۲۰ جولای ۲ سال گذشته تلاش کرد تا در یک سالن سینمای پر از انسان، کشتاری خونین به راه بیاندازد ، فقط برای اینکه خود را از عقده های روحی و روانی تخلیه کند.او فکر می کرد با این کار ارزش درونی و قدرتش افزایش پیدا می کند.

دادگاه گزارش داد که " هولمز" تیرانداز به دلایل روانی و جنون به ۱۶۰ فقره جرم در سینمای شهر دنور، ایالت کلرادو آمریکا  دست زده است.
 
حالا قضات در دادگاه با توجه به مستندات موجود باید تصمیم بگیرند که آیا بیماری روانی در اقدام به کشتار جمعی توسط او نقش داشته یا این دانشجوی پزشکی سابق  در سلامت عقل دست به این جنایت زده است.

این مرد به عنوان یکی از تیراندازان مرگبار تاریخ آمریکا شناخته شد.

قربانیان این حادثه دلخراش تیراندازی شامل یک دختر ۶ ساله ، یک مادر که به تنهایی برای دیدن فیلم آمده بود، مردی که در شب تولد ۲۷ سالگی خود به سینما امد، ۲ خدمه سینما که مشغول انجام وظیفه بودند ، یک گوینده رادیو که در گذشته توانسته بود از یک تیراندازی در مرکز خرید تورنتو کانادا نجات پیدا کند و ۶  بی گناه دیگر بود.

ماموران پرونده،در دادگاه گفتند که " هولمز" در ۲ ارزیابی سلامت روانی به عنوان فردی سالم شناخته شده است.به این معنا که او در سلامت عقل و دریک برنامه از پیش تعیین شده دست به این کشتاردست زده است.

آنها در دادگاه ادعا کردند که " هولمز" این قتل عام را برای ماهها برنامه ریزی کرده و حتی چند اسلحه ، نارنجک، گاز اشک آور و سپری برای محافظت از خودش به همراه مهمات دیگر فراهم کرده بود.

این مجرم شیطان صفت زمانی که ویدئو ظبط شده ارزیابی سلامت روانی او در دادگاه پخش شده بود، در سکوت نگاه می کرد.

در این کلیپ ، " هولمز" در حالی که به دکتر میگفت "تلفات حادثه از انتظارش کمتر بوده و مردمی که مجروح شدند باید می مردند"، دیده شد.

ماموران سرسخت پرونده که برای دفاع از جان قربانیان بی گناه حادثه کوتاهی نکردند ،به دادگاه  در ارتباط با نفرت و کینه طولانی مدت " هولمز" از انسانها بعد از به هم خوردن رابطه عاشقانه او با نامزد و اولین عشق زندگی اش گفتند.

در قسمت های زیادی از دفترچه خصوصی "هولمز" که در دادگاه خوانده شد، او در مورد آدمخواری و تنها دوستش که یک موش بود بیشتر از همه چیز سخن گفته بود.

" هولمز" در یک چت انلاین چند هفته قبل از تیراندازی به دختری گفته بود " آیا دوست داری مرا در زندان ملاقات کنی؟"

وکیل "هولمز" بیان داشت او در یک جدال روانی با خودش است و زمانی که به این جنون می رسد نمی تواند درست را از غلط تشخیص دهد.

والدین این مرد روانی، به نام " روبرت " و " آرین" هولمز گفتند پسرشان ، انسانی است که همیشه توسط  مشکلات و بیماریهای روانی محصور شده بود.

گفتنی است، محاکمه " هولمز" تا ۲ ماه دیگر ادامه دارد، اگر در نهایت بعد از ۲ سال محاکمه به طور قطع اثبات شود که " هولمز" این کشتار را در سلامت عقل راه اندازی کرده است ،به اعدام محکوم می شود.
شنبه 26 اردیبهشت 1394

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل

آخرین مطالب